Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

FAQ

Jaký typ licence Altium Designeru je pro mě vhodný?

Altium Designer je dodáván v plné verzi se všemi funkcemi nebo ve variantě System Engineering (SE). Plná licence obsahuje kompletní funkce včetně návrhu návrhu plošného a generování výstupních podkladů, 3D funkcí, routování diferenciálních párů, navrhování rigid-flex spojů atd. - skutečně vše. SE licence je určena pro návrháře schématu a obsahuje i funkce pro simulace, neobsahuje funkce pro návrh plošného spoje a vše s tím spojené, nelze s ní tedy generovat výrobní data nebo navrhovat pouzdra do knihoven (footprinty). Tyto typy licencí jsou cenově odstupňovány.

Z hlediska použití se licence dělí na On-Demand (plovoucí online licence, kterou je možné přechodně zamknout na konkrétní PC pro offline práci) a Private Server (síťová plovoucí licence). Tyto typy licencí jsou dodávány za rozdílnou pořizovací cenu. Lze mezi nimi libovolně přecházet i po zakoupení licencí za administrativní poplatek. 


Existuje prohlížeč souborů vytvořených v Altium Designeru?

Prohlížeč projektů Altium Designeru se dodává v podobě Viewer licence zdarma i pro uživatele bez licence Altium Designeru. Na uživatelskou stanici se nainstaluje přímo Altium Designer, ve kterém Viewer licence odemkne možnost prohlížet všechny podporované soubory. Viewer neumožňuje vytváření výrobních dokumentů ani tisk. Licence prohlížeče se vydává na požádání prostřednictvím naší technické podpory.


Kde získám aktuální instalační soubory Altium Designeru?

Altium Designer se instaluje automaticky prostřednictvím instalátoru, který získáte na portálu AltiumLive v kategorii Downloads. K instalaci potřebujete mít aktivní uživatelský učet, přihlašovací údaje k tomuto účtu jsou vyžadovány před zahájením instalace. Na požádání vám naše technická podpora může zaslat odkaz na stažení kompletního instalačního baličku. Při jeho použití není během instalace potřebné připojení k internetu. Poslední možností je požádat o zaslání instalačního DVD.


K čemu slouží pluginy/extensiony v Altium Designeru? Jak se instalují?

Systém plugin modulů nebo rozšíření (extension) přináší do Altium Designeru flexibilitu instalace. Uživatel si může vybrat, které funkce chce nebo nechce instalovat. Aktualizace systému pak probíhají po jednotlivých modulech, což podstatně zmenšuje velikost stahovaných souborů a umožňuje našemu vývojovému týmu rychleji vyvíjení nových funkcí a jejich rozšíření mezi uživatele. 


K čemu je Altium Subscription?

Altium Subscription je placená služba, která v přináší uživatelům přístup k rozšířenému obsahu Altium Designeru. Jedná se o programové aktualizace (včetně vydaných nových verzí), přímou technickou podporu a přístup ke všem vzorovým designům a knihovnám šířeným pomocí Altium Content Vaultu. Uživatelé se Subscription mají prémiový přístup k BugCrunch, aplikaci na portálu AltiumLive, kde mají možnost zadávat a hlasovat o budoucích vylepšeních Altium Designeru. 


Jak získat zkušební licenci Altium Designeru?

Stačí vyplnit formulář zde a získáte zkušení licenci na 15 dní bez dalších omezení včetně plnohodnotného přístupu na portál AltiumLive.

Jaká omezení má zkušební licence Altium Designeru?

Zkušební licence je dodávána v plné verzi, obsahuje tedy všechny funkce, které Altium Designer nabízí. Licenci lze používat pouze k nekomerčním účelům.


Potřebuji na vyzkoušení Altium Designeru více času. Jak to udělat?

Pokud je 15 dní na vyzkoušení Altium Designeru málo, tak nás kontaktujte. Probereme s vámi další možnosti vyzkoušení Altium Designeru, případně vám poradíme jak nahradit váš stávající návrhový systém.


Existuje licence Altium Designeru pro nekomerční použití?

Altium Designer nenabízí možnost získat licenci pro nekomerční použítí se zvýhodněnou cenou. Pracujete na zajímavém projektu, souteži nebo pracujete s mladými elektroniky v kroužcích apod.? Společnost Altium podporuje podobné aktivity. Podělte se s námi o svoje záměry (kontakt), pokusíme se najít pro vás vhodnou cestu k licencím Altium Designeru. 


Jak je to s licencemi pro školy a akademické instituce?

Pro školy a akademické instituce nabízíme zvýhodněné ceny licencí pro výukové účely i pro zpracovávání studentských prací a projektů. Stejně tak nabízíme zvýhodněné ceny licencí sloužících pro výzkumné účely. Podělte se s námi o svoje požadavky, navrhneme vám nejvhodnější a nejvýhodnější konfigurace licencí, viz kontakty.


Jak jako student získam studentskou licenci Altium Designeru?

Studentskou licenci Altium Designeru je možné získat zdarma po vyplnění formuláře s informacemi o vašem projektu a dodání potvrzení o studiu a prohlášení o nekomerčním použití studentské licence. Tato licence je funkční 12 měsíců s možností dalšího obnovení. 


Jaká omezeni má studentska licence Altium Designeru?

Studentská licence je dodávána vždy v plné verzi, takže obsahuje kompletní sadu nástrojů a funkcí s časovým omezením na 1 rok. Omezením je pouze čestné prohlášení o použití takto poskytnuté licence k nekomerčním účelům.


  

  

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz