Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Tato sekce naší technické podpory obsahuje krátké tipy a triky pro Altium Designer, které mlžete zúročit v každodenní práci s tímto návrhovým systémem. Příspěvky v tomto blogu lze sledovat prostřednictvím přihlášení k novinkám na úvodní stránce nebo přihlášením k odběru RSS kanálu.

Mechanické vrstvy v Altium Designeru 19 umožňují lepší sdílení knihoven

SpecificKeepoutMechanické vrstvy v Altium Designeru slouží pro zachycení pomocných údajů k výrobě, osazení nebo dokumentaci desky plošných spojů (DPS). Počet těchto vrstev byl omezen na 16, ale téměř před 10 lety byl navýšen na 32 a od současné verze 19 se toto omezení prakticky ruší, protože limit počtu vrstev se posouvá na rovných 1000. Tato, v publikovaných materiálech nejvíce zmiňovaná, změna s sebou přináší i něco navíc.

Číst dál...

Altium Designer 19.0 - evoluce na 64bitových základech

AD19ViaStructureJeště před zahájením Vánoční sezóny 2018 vydala společnost Altium svou nejnovější vlajkovou loď Altium Designer 19. Tato verze staví na 64bitových základech, které vytvořila předchozí verze AD18 a mimo vylepšení práce se součástkami, pomůckami v routování nebo efektivnějšího sestavování vícedeskových sestav přibyla přímá podpora i pro HDI návrhy a tisknutelnou elektroniku.

Číst dál...

Altium Designer 17.1 - návrh DPS podle potřeb uživatelů

SpecificKeepoutPrávě vydaná verze Altium Designeru 17.1 obsahuje nové nastavitelné Keepout objekty, funkce potlačení vybraných DRC chyb, vylepšení Draftsmana a také nové funkce pro nástroje ActiveRoute (asistované automatické routování spojů), Gloss (vyhlazení existujících spojů) a jeho novou variantu Retrace (oprava spojů na aktuální nastavení pravidel). Pojďme si projít všechna hlavní vylepšení do detailu.

Číst dál...

Uživatelsky přívětivější úprava měděných ploch v AD 17

PolygonEditAnimMěděné plochy na desce plošného spoje mohou být v návrhovém prostředí Altium Designeru vytvořeny dvěma způsoby. Prvním jsou objekty typu polygon, pomocí nichž naznačíme hranice, kde má být měď vylita. Po samotném vylití polygonu dojde k vytvoření měděné plochy na základě nastavené izolační vzdálenosti od okolních vodivých objektů. Dalším způsobem vytvoření měděné plochy je použít objekt typu Solid Region. Zde je měděná plocha plně definována tvarem Solid Regionu. Uvnitř jeho plochy se neočekávají vodiče nebo jiné objekty, od kterých by se měla udržovat izolační vzdálenost. 

Číst dál...

Altium Designer 17 - snadnější výběr objektů

ad17selectionAltium Designer 17 přinese naprosto nové funkce (ActiveRoute, backdrilling), stejně jako rozšíření možnosti stávajících funkcí, které využívají designéři na denní bázi. Krásným příkladem tohoto jsou nové možnosti dynamického výběru a to jak ve schématickém editoru, tak obzvláště v editoru DPS. 

Číst dál...

Gooter Gap 2

Retry

Retry s.r.o.
Vondrákova 1254/2a
635 00 Brno, ČR

Sídlo
Křivého 7
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz