Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Tato sekce naší technické podpory obsahuje krátké tipy a triky pro Altium Designer, které mlžete zúročit v každodenní práci s tímto návrhovým systémem. Příspěvky v tomto blogu lze sledovat prostřednictvím přihlášení k novinkám na úvodní stránce nebo přihlášením k odběru RSS kanálu.

Postup k vyrovnávání délek spojů na DPS nejen v Altium Designeru

length tunningVyrovnání délek spojů paralelních sběrnic na DPS je stále častějším požadavkem. Cílem přenosu dat po těchto sběrnicích je a vždy bylo, aby jednotlivé signály dorazily po DPS do vstupní části digitálního obvodu ve výrobcem dané časové toleranci. Tím se zamezí hazardům při čtení sběrnice. Tyto tolerance se přitom se stoupající přenosovou rychlostí a omezováním strmostí hran (pro omezení rušení) posunuly k desítkám pikosekund a níže. 1mm spoje na DPS přitom odpovídá přibližně 6ps zpoždění signálu (tato hodnota závisí na více parametrech). Rozdíl délek signálů ve sběrnici o několik milimetrů tak může vést například k nefunkčnosti DDR4 pamětí nebo nutnosti snížit jejich pracovní frekvenci. Jako návrháři DPS se proto musíme postarat, aby signály tuto toleranci dodržely.

Číst dál...

Sdílení projektů pomocí Altium 365

AD365logoJe tomu již více než rok, co Altium uživatelům představilo novou cloudovou službu Altium 365. Zároveň je tomu více než rok, co nejen náš pracovní život výrazně ovlivnila pandemie COVID-19. Z běžné a zajeté spolupráce v rámci týmu v kanceláři se většina z nás musela přesunout k práci z domova, kde často nebyly vhodné podmínky k práci samotné, natož pak ke komunikaci s kolegy nebo ke sdílení dat a projektů v týmu. A právě snadné sdílení projektů a informací je jednou z klíčových vlastností zmiňované služby Altium 365, která je ve verzi Standard pro všechny uživatele s aktivním předplatným dostupná zdarma.

Číst dál...

Altium Designer 21.2

AD21logoPo úvodním vydání Altium Designeru 21 pokračuje Altium v jeho dalším vylepšování pod mírně změněnou strategií číslování jeho verzí. Díky tomu jsme se již v prvních měsících roku 2021 dočkali vydání verzí 21.1 a 21.2, které ukázaly rychlejší reakce na reporty uživatelů.

Číst dál...

Novinky v Altium Designeru 21

AD21logoPoslední roky bývá zvykem, že koncem kalendářního roku představí Altium svou novou verzi Altium Designeru. Ačkoliv byl rok 2020 v mnohém výjimečný, tato tradice zůstala zachována, a tak jsme měli možnost ještě před Vánocemi zjistit, jaké novinky verze AD 21 přináší.

Číst dál...

Altium 365 pro uživatele Altium Designeru se blíží

a365 cover

Ne, Altium 365 neznamená po vzoru jiných podobných služeb dostupnost Altium Designeru v podobě nájmu licencí. Jedná se o přidanou službu k Altium Designeru.

Číst dál...

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz