Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Retry s.r.o., Vondrákova 1254/2a, 635 00 Brno, Czech Republic pin-map  tel.: +420 549 210 082, email: infoproti spamuedatools.cz

Tato sekce naší technické podpory obsahuje krátké tipy a triky pro Altium Designer, které mlžete zúročit v každodenní práci s tímto návrhovým systémem. Příspěvky v tomto blogu lze sledovat prostřednictvím přihlášení k novinkám na úvodní stránce nebo přihlášením k odběru RSS kanálu.

Altium Designer 17.1 - návrh DPS podle potřeb uživatelů

SpecificKeepoutPrávě vydaná verze Altium Designeru 17.1 obsahuje nové nastavitelné Keepout objekty, funkce potlačení vybraných DRC chyb, vylepšení Draftsmana a také nové funkce pro nástroje ActiveRoute (asistované automatické routování spojů), Gloss (vyhlazení existujících spojů) a jeho novou variantu Retrace (oprava spojů na aktuální nastavení pravidel). Pojďme si projít všechna hlavní vylepšení do detailu.

Číst dál...

Uživatelsky přívětivější úprava měděných ploch v AD 17

PolygonEditAnimMěděné plochy na desce plošného spoje mohou být v návrhovém prostředí Altium Designeru vytvořeny dvěma způsoby. Prvním jsou objekty typu polygon, pomocí nichž naznačíme hranice, kde má být měď vylita. Po samotném vylití polygonu dojde k vytvoření měděné plochy na základě nastavené izolační vzdálenosti od okolních vodivých objektů. Dalším způsobem vytvoření měděné plochy je použít objekt typu Solid Region. Zde je měděná plocha plně definována tvarem Solid Regionu. Uvnitř jeho plochy se neočekávají vodiče nebo jiné objekty, od kterých by se měla udržovat izolační vzdálenost. 

Číst dál...

Altium Designer 17 - snadnější výběr objektů

ad17selectionAltium Designer 17 přinese naprosto nové funkce (ActiveRoute, backdrilling), stejně jako rozšíření možnosti stávajících funkcí, které využívají designéři na denní bázi. Krásným příkladem tohoto jsou nové možnosti dynamického výběru a to jak ve schématickém editoru, tak obzvláště v editoru DPS. 

Číst dál...

Altium Designer 17 zvládá backdrilling

BackdrillingLowStoupající přenosové rychlosti a s nimi související strmější hrany signálů šířící se po DPS generují mnohé komplikace a mohou v některých případech způsobit selhání zařízení. Aby k tomu nedocházelo, tak používáme spoje s definovanou impedancí, které jsou také zakončeny tak, aby se signál šířil bez negativních vlivů.

Komplikací ve vedení signálu na DPS jsou ale prokovené otvory (via) používané pro změnu vrstvy signálu. Tyto prokovené otvory je obtížné impedančně přizpůsobit. Navíc v případě, kdy signál využívá pouze část otvoru - otvor je například skrz celou desku s 12 vrstvami, ale signál putuje jen z vrstvy 1 do vrstvy 4 - působí přebývající část prokoveného otvoru jako pahýl (stub). Tyto pahýly mohou pro vyšší frekvenční složky signálu vytvářet odrazy a rezonance a celkově ještě více narušit impedanční přizpůsobení. Obecně způsobují problémy se signálovou integritou. Technika při které se tyto pahýly odstraňují odvrtáváním nepotřebné části nakoveného povrchu otvoru se nazývá backdrilling. 

Číst dál...

ActiveRoute je na cestě

altiumroutingPokusy vyvinout autorouter, který by plnil očekávání jeho uživatelů se nedaří již od 80. let minulého století. Novým způsobem jak se tohoto úkolu zhostit je poloautomatizovaný interaktivní routing, který byl v Altium Designeru přítomen již delší dobu v podobě funkce Auto Complete. Ta je schopná dokončit již započaté ruční routování. Od verze Altium Designer 17 se dočkáme daleko širších možností v této oblasti v podobě nového nástroje ActiveRouteTM

Číst dál...

Gooter Gap 2

Retry

Retry s.r.o.
Vondrákova 1254/2a
635 00 Brno, ČR

Sídlo
Křivého 7
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz