Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

ActiveRoute je na cestě

altiumroutingPokusy vyvinout autorouter, který by plnil očekávání jeho uživatelů se nedaří již od 80. let minulého století. Novým způsobem jak se tohoto úkolu zhostit je poloautomatizovaný interaktivní routing, který byl v Altium Designeru přítomen již delší dobu v podobě funkce Auto Complete. Ta je schopná dokončit již započaté ruční routování. Od verze Altium Designer 17 se dočkáme daleko širších možností v této oblasti v podobě nového nástroje ActiveRouteTM

ActiveRoute si můžete prohlédnout v akci na tomto videu. Za tímto nástrojem stojí Charles Pfeil, autor knihy BGA Breakouts and Routing, který pracoval i na Sketch Routeru u Mentor Graphics. Jak je patrné z videa, nástroj po vybrání skupiny vzdušných spojů provede jejich zaroutování na povolených vrstvách. Přibližný tvar a směr routování lze zadat ručně pomocí nakreslení vodítka. Šířka vodítka přitom vyjadřuje odhadnutou šířku všech vybraných spojů na povolených vrstvách včetně izolačních vzdáleností. To pománá vybrat vhodnou cestu s dostatkem prostoru. ActiveRoute nevytváří prokovené otvory, ani tzv. fanouty (vhodně umístěné prokovené otvory) z pájecích plošek SMT součástek. Tyto musí být již připraveny před použitím nástroje. Stejně tak toto úvodní vydání nepracuje s pravidly pro vyrovnání délek nebo s pin swappingem. Respektovány jsou však diferenciální páry, které podle zadaných DRC pravidel ActiveRoute vytvoří i při routování více párů najednou.

V plánu je další vývoj nástroje ActiveRoute, který si klade za cíl odbourat rutinní části routování. Zkušený layouter jej tak bude moci využít ke zrychlení své práce především na paralelních rozhraních nebo i jako rychlý test routovatelnosti určité části desky. 

ActiveRoute bude standardní součástí všech existujících a nových licencí AD 17. Nebude to však jediná novinka AD 17. Brzy Vás budeme informovat o dalších. 

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz