Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

BugCrunch vylepšuje Altium Designer podle vašich přání

{jcomments on}NoERCAltium Designer v aktualizované verzi 10.700.22943 přináší novou funkci - specifickou No ERC značku - o kterou jste si vy, uživatelé Altium Designeru, sami požádali prostřednictvím webové aplikace BugCrunch. Tato nová funkce vám dává větší možnost kontroly nad vaším projektem. Dovoluje vám totiž nastavovat pro každý spoj ve schématu výjimku z nastavených ERC pravidel.

Menu Place >> Directives bylo rozšířeno o tento nový prvek, který umožňuje přesně nastavit, které chybové hlášení je pro vodič aktivní a které ne. ERC výpis při kompilaci projektu tak bude obsahovat pouze ty chybové stavy, které jste neodsouhlasili. Oproti běžné No ERC máte větší kontrolu nad ověřením bezchybnosti schématu a můžete tak dosáhnout větší efektivity vývoje svých elektronických výrobků .

 

NoERC_styly
Ukázka možných grafických stylů No ERC značek

To však není vše. S touto změnou dostává No ERC značka i více grafických podob (aktivace specifické No ERC je graficky znázorněna šedivým zvýrazněním okolo přípojného bodu). Je k dispozici také No ERC manažer v menu Tool, který vám pomůže s hromadnou správou No ERC objektů v rámci celého projektu. Změny doznalo i generování výstupních podkladů. Nyní můžete odfiltrovat z výstupů No ERC značky podle jejich grafického stylu a udělat tak tištěná schémata přehlednější. Stejně tak byly doplněny možnosti skriptovacího jazyka, aby bylo možné s upravenými No ERC značkami pracovat i tímto způsobem.

NoERC_properties
Nastavení vlastností specifické No ERC značky

NoERC_manager

NoERC_matrix

No ERC manažer s nastavením výjimek přímo (nahoře) nebo pomocí Connection Matrix (dole)

Více informací o specifické No ERC značce naleznete na Altium wikipedii.

Mimo této nové funkce obsahuje aktualizace ještě několik dalších vylepšení, například DRC kontrola vás bude varovat pokud zapomenete na plošný spoj vrátit polygony (Shelved), korektně regeneruje jejich připojení k odpovídajícímu netu apod. Byl také opraven náhled v Board Insight panelu a k nápravě došlo i v případě aktualizací through-hole padů z knihoven footprintů.

Stejně jako při předchozích aktualizacích, vylepšení je ale ještě daleko více. Kompletní výpis vylepšení v poslední verzi naleznete zde.

Velice si ceníme vašich požadavků a příspěvků zapsaných do aplikace BugCrunch. Pokud se chcete podílet na tom jakým směrem se bude Altium Designer vyvíjet, tak nezapomínejte hlasovat na záložce Voting.Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz