Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 10 - aktualizace 15

royal-flushV blížící se vánoční době připravili vývojáři Altium Designeru pro své uživatelé několik dalších vylepšení. Tentokrát jsou zaměřena jak na zlepšení funkcí pro návrh PCB, tak i na práci s obvody FPGA. Novinek se dočkali také uživatelé, kteří musejí pro připojení k internetu využívat proxy servery a všichni správci licencí. Pojďme se podívat na novinky podrobněji.

Aktualizace označená jako 10.818.23272 je 15. aktualizací od vydání Altium Designeru 10. Největší očekávanou změnou je rozšíření editoru footprintů a PCB editoru o tvorbu libovolných tvarů pájecích plošek. S tím jak se zvyšuje komplexnost vyráběných integrovaných obvodu a zmenšují se jejich rozměry, ale i rozměry různých konektorů a elektromechanických součástek, tak se setkáváme čím dál častěji s nestandardními tvary pájecích plošek. Altium Designer umožnoval používat libovolné tvary plošek již dříve, ale bylo to ve většině případů pracné. Od nynějška je však vše daleko jednodušší.

PCB editor i editor footprintů umožňuje od verze 10.818.23272 nastavit všem tvarům ve vodivých vrstvách, zda mají být používany jako předlohy pro automatické vytváření otvorů v krycí masce a i pro šablony masky. Podobným způsobem si můžete pohodlně odkrýt nejen pájecí plošky, ale i libovolné spoje, což se dá využít např. pro účely chlazení součástek. Podrobnosti a návod jak vytvářet tyto libovolně tvarované plošky naleznete zde.

 

Další nové funkce jsou:

  • tisk z editoru footprintů pro rychlé ověření rozměrů součástek
  • hromadné posouvání označených popisků součástek (Designator)
  • vylepšené chování funkce Loop Removal a přiřazení klávesové zkratky Shift+D k ní
  • rozšířené možnosti používání proxy serverů během instalace nebo aktualizace (podrobnosti zde)
  • podpora nových constrainů (logické standardy) a jejich import z originálních nástrojů výrobců FPGA
  • podpora pro CPLD/FPGA obvody Altera Max V a Stratix IV

 

Mimo těchto nových funkcí a úprav byly opraveny i některé chyby v AD 10 reportované uživateli..

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na postálu AltiumLive v části BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedených verzích naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi 10.818.23272

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz