Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Kótování v Altium Designeru

DimensionsThumbDalší ze série krátkých videoukázek upozorňuje na bohaté možnosti Altium Designeru pro kótování v PCB editoru. Navrhnutý plošný spoj pomocí nich pohodlně rozšíříte na výrobní nebo dokumentační výkres, který zjednoduší přípravu dalších mechanických částí vašeho projektů. Proč toho tedy nevyužít.

 

 

Kótování plošných spojů je nedílnou součástí návrhového procesu, respektive součást tvorby dokumentace. Často je tento krok realizován z mnoha důvodů v mechanicky orientovaných CAD systémech. Pokud k tomu však není nějaký další důvod, tak kompletní výrobní výkres lze vytvořit i v Altium Designeru. Menu Place nabízí položku Dimensions a v ní několik typů různých kót. Kóty se zadávájí klikáním nejlépe na úchopové body již existujících objektů na plošném spoji. Tim jsou kóty svázány s tímto objektem a při jeho dalším upravování se kóta automaticky aktualizuje. Kóty mají ve svém nastavení velké množství volitelných parametrů, kterými budete moci dosáhnout jejího vzhledu přesně podle požadavků.

Používání kót je předvedeno na následujícím videu.

Pokud používáte několik typů kót s různým nastavením vizuálních parametrů a potřebujete je mezi sebou synchronizovat, tak vám v tomto úkolu pomůže FormatPaintBrush skript ze stránek Altium Designer addons.

Dimensions

Podrobný návod k práce s kótami naleznete na Altium wiki.

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz