Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Výřez plošného spoje jako součást komponenty

BoardCutoutsThumbObčas se stane, že některá komponenta systému musí procházet přímo plošným spojem. Jsou to obvykle části tlačítek nebo elektromechanické komponenty. V dnešní době pak i moderní transformátory a indukčnosti s feritovým jádrem procházejícím skrz plošný spoje a vinutím realizovaným přímo na plošným spojem. Altium Designer proto disponuje přímou podporou vytváření výřezů plošného spoje, aby bylo jejich použití jednoduché.

 

Altium Designer dovoluje výřezy plošného spoje definovat přímo jako součást komponenty v knihovně a tyto jsou pak přímo závislé na umístění součástky na plošném spoji. Otvor vznikne automaticky podle jejího umístění a nemusíme se tak starat o jeho přesnou pozici vůči součástce, když v průběhu návrhu umístění součástky měníme.

Na videu jsou zmíněny i některé pomocné funkce, které vám vytváření výřezů plošného spoje dále ulehčí jako konverze již existujícího tvar na výřez pomocí menu Tools » Convert.

 

BoardCutouts

 

 

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz