Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Simulační modely v Altium Designeru

SimModelsThumbAltium Designer umožňuje provádět obvodové simulace schémat přímo určených pro návrh plošného spoje. Není potřebné žádné překreslování, které je obvykle ztrátou času a současně i zdrojem chyb. Stisknutím jednoho tlačítka aktivujete simulační rozhraní, které vám pomůže ověřit funkčnost vašeho zapojení. K tomu aby vše šlo takto hladce je však zapotřebí knihovny součástek doplnit o simulační modely, které definují chování součástky v obvodu. Pojďme se podívat jak toho docílit.

 

Simulační modely existují v několika podobách. Základní (ideální) modely definují pouze nejdůležitější parametry součástek tak jak jsou uváděny v učebnicích, což postačuje pouze pro prvotní přehledovou simulaci. Tyto modely má pro nejčastější součástky (R, L, C, T, D atd.) Altium Designer vestavěny. Pro přesnější výsledky simulací potřebujeme však i přesnější modely součástek a ty nám nejčastěji poskytuje jejich výrobce. Altium zpracovává simulace typu SPICE, takže u výrobců hledáme právě modely typu SPICE. 

To jakým způsobem přidat simulační model ke standardní součástce v knihovně ukazuje následující video.

 

SimModels

 

 Podrobnější informace jak pracovat s obvodovými simulacemi v Altium Designeru naleznete na wikipedii Altia.

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz