Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 10 - aktualizace 17

ViaStitchingThumbAltium Designer 10 se na sklonku března představil s aktualizací s číslem 17. Tato aktualizace přináší nový nástroj Via Stitching, který si nyní představíme stejně jako i další změny, které tato aktualizace přináší. 

Via Stitching je proces, při kterém se plošný spoj "prošívá" množstvím prokovených otvorů, aby se snížila impedance zemních rovin, aby se ohraničila určitá oblast na plošném spoji kvůli průniku rušení nebo aby se zlepšil odvod tepla od kritických součástek. Tyto prokovené otvory je samozřejmě možné přidávat ručně nebo je přidávávat pomocí funkce Paste Array, která vytvoří řadu otvorů najednou. Nově představený nástroj Via Stitching však tyto úkony zvládá automaticky. Uživatel pouze zadá parametry mřížky prokovených otvorů a ty jsou pak vytvořeny jako sloučený objekt (Union) na celé desce. Instruktážní video naleznete zde a detaily o nastavení nástroje pak na wikipedii Altia.

  

ViaStitchingDialog

 

Via Stitching však není jedinou změnou v této aktualizaci. Změny doznal i exportní nástroj pro ukládání dokumentu plošného spoje ve formátu Ansoft a celý systém aktualizací, kdy si můžete před zahájením aktualizace zvolit, zda bude provedena aktualizace kompletní (větší objem stahovaných dat, ale obvykle rychlejší) nebo rozdílová (menší objem stahovaných dat, ale obvykle pomalejší).

Z chyb nahlášených uživateli pak bylo opraveno vykreslování uzlů ve schématu a ukládání uživatelských nastavení Altium Designeru. Dále pak bylo opraveno exportování padů s vyoseným otvorem do Gerber dat i jejich tisk a byla zlepšena detekce chybně použitých objektů ve schématu.

 

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na postálu AltiumLive v části BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedených verzích naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi 10.972.23595

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz