Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer - aktualizace 18

AD12releaseThumbJe to již více jak rok, kdy byl představen Altium Designer 10. Společnost Altium v těchto dnech připravila pro svoje uživatele jubilejní 18. aktualizaci, která uzavírá intenzivní roční vývoj, jenž přinesl uživatelům přes 950 oprav a vylepšení, z toho 81 vyžádaných přímo uživateli. Otevírá se tak cesta pro Altium Designer 12, který bude v nastaveném směru pokračovat.

AD-Update-Email-18Aktualizace číslo 18 (10.1051.23878) přináší mnoho změn. Zkusím vybrat ty nejdůležitější. Hlavní a nejvíce viditelnou změnou (mimo nového obrázku při startu AD) je doplnění funkce náhledu STEP modelu při jeho vkládání do PCB dokumentu nebo do knihovny footprintů. V dialogu pro výběr souboru se STEP modelem je tlačítko STEP Preview, kterým se tato funkce aktivuje. V základním nastavení je tato funkce vypnuta, protože načítání náhledu rozsáhlejších 3D modelů může být pochopitelně časově náročné.

Další významnou změnou je rozšíření funkce Update from Libraries v PCB editoru, která aktualizuje použité motivy součástek na plošném spoji z knihovny. Nově jsou detekovány změny v číslování pinů, barvě 3D modelů a změny průměrů otvorů, které se dříve nedetekovaly. Komplikace již nebudou přidělávat ani zbytečná varování s oznámením o rozdílně pojmenovaných signálech při vícenásobném použití schematického listu v hierarchii.

Mezi užitečné úpravy rovněž patří oprava fungování automatických uzlů ve schématu, které se již zobrazují a přemísťují ve všech případech korektně, a pomůcka v podobě trvalého zobrazování přesouvaných objektů ve schématu (dříve se pro větší množství přesouvaných objektů nahradil výběr obdelníkem bez podrobnějšího obsahu). Práci ulehčí i nová výběrová funkce pro fyzický spoj (pad-pad), která nově nabízí výběr spoje s omezením na aktuálně vybranou vrstvu. 

Další změny:

  • cesty pro Project Outputs a Logs se nyní automaticky upravují při změně názvu projektu
  • nový příkaz pro výběr propojené mědi pouze na konkrétní vrstvě
  • nový nástroj pro odinstalování AD
  • zlepšen výkon při přesouvání prokovu v režimu Push
  • oprava P-CAD v16 importu a exportu
  • oprava práce s testovacími body
  • oprava zobrazení vynechaných komponent v osazovacím výkresu panelizovaného plošného spoje
  • doplněna podpora M25P sériových flash pamětí pro FPGA
  • opravy a vylepšení Embedded systému 

 

AD12release

Rozsáhlý seznam změn je příslibem do budoucnosti, kdy se máme jistě na co těšit o čemž svědčí i dlouhý seznam uživatelských návrhů na další změny, za který vám děkujeme. 

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na postálu AltiumLive v části BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedených verzích naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi 10.1051.23878

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz