Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer - aktualizace 19

Update19ThumbUživatelé Altium Designeru obdrželi v květnu 2012 již druhou aktualizaci. Tou asi nejvýznamnější změnou, kterou přináší, je to, že od této aktualizace přechází AD na novější verzovací systém Subversion 1.7 (přesně SVN 1.7.4, dříve SVN 1.6). Všichni uživatelé Altium Designeru tedy mohou přejít na tuto novou verzi SVN, která především zrychluje všechny procesy spojené s verzováním. Mimo upgradu verzovacího systému jsou zde však i další vylepšení ...


Aktualizace číslo 19 (10.1089.24016) uživatelům s přechodem na novější verzi SVN 1.7 pomůže konverzí lokální kopie dat z repozitáře. Změna se týká právě struktury dat na pracovních stanicích, hlavní repozitář zůstává touto úpravou nezměněn a o jeho upgradu je možné uvažovat odděleně. 

Z dalích úprav zde naleznete především nový parametr Air gap u pravidel Polygon Connect Style v PCB, který po vzoru stejnojmenného parametru u pravidel Power Plane Connect Style definuje u reliefního připojení pájecích plošek (Thermal Pads) velikost mezery polygonu od plošky. Tato vzdálenost tedy již není dána hodnotou Clearance u polygonu a může být nastavena odděleně podle potřeb dané technologie. 

PolygonAirGap

Dalších změn se dočkal i přístup k Vault serverům prostřednictvím proxy, kde byla zlepšena kompatibilita s různými proxy servery a také byl vylepšen importér P-CADu a exportér pro Hyperlynx. 

Z významnějších ještě vzpomeneme novou možnost pracovat s parametry projektů prostřednictvím skriptů. Nově mají skripty možnost tyto parametry vytvářet a měnit a to včetně změny variantních parametrů, viz forum.. 

Mimo těchto vylepšení byly opraveny i chyby v generátoru Gerber dat (chybný export vrtacích výkresů při generování dat ze zrcadlené desky při použití panelizace) a ODB++ (chybné vytváření výlpní při otočení do neortogonálních tvarů).

 

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na postálu AltiumLive v části BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedené verzi naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi 10.1089.24016

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz