Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer - aktualizace 20

Update20ThumbV pořadí již dvacátá aktualizace nové platformy Altium Designeru se zaměřila na praktické pomůcky pro kreslení plošného spoje, kterými jsou Connections (vzdušné spoje). Ty mohou být nyní zobrazeny ve střídavém barevném provedení, které naznačuje ze které do které vrstvy spoj míří. Máte tak okamžitý přehled o tom, jak složité bude routování toho daného spoje. Mimo to byla doplněna již dlouho očekávaná úprava AD pro vývojové prostředí pro FPGA - Lattice Diamond. 


Aktualizace číslo 20 (10.1133.24352) neřeší pouze barevnost Connections, ale také představuje možnost zachování zobrazení všech Connections i v zobrazovacím módu Single Layer. Ten dříve zobrazoval pouze Connections, které souvisí s danou zobrazenou vrstvou. Oba nové typy zobrazení lze aktivovat/deaktivovat v menu Design » Board Layers & Colors... [L] na záložce View Options. Více na Altium wiki.

Vývojové prostředí Lattice Diamond je podporováno ve verzích 1.0 až 1.4, viz Vendor Tools

ViewConfigurationsConnectionColours

 

LayerColours

 

K dalším změnám patří například integrace aktuálně nastaveného prohlížeče PDF souborů (není to již nutně pouze Adobe Reader) a drobná ač velice praktická změna při exportu 3D modelu desky plošného spoje. Tou je přidání nastaveného označení do názvu objektu desky. Mechanické CAD systémy pak mohou v jedné sestavě snáze pracovat s více plošnými spoji exportovanými z Altium Designeru. Byla rovněž opravena chyba zobrazení dialogu Document Options ve schematických dokumentech, kdy docházelo k zakrytí části parametrů dokumentu. U dialogu je nyní povoleno uživatelsky měnit jeho rozměry.

 

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na portálu AltiumLive v části BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedené verzi naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi 10.1133.24352

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz