Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer - aktualizace 21

Update21ThumbAktualizace s pořadovým číslem 21 se v první řadě věnuje tzv. reanotaci v plošném spoji. Během tohoto procesu jsou součástky postupně přečíslovány podle jejich pozice. Z hodnoty popisku tak lze odtušit přibližné umístění součástky. 

Aktualizace číslo 21 (10.1181.24817) reanotaci součástek na plošném spoji podle jejich umístění vylepšuje především o to, že je pozice určována podle počátečního bodu součástky a to dokonce s možností zavedení tolerance této souřadnice tak, aby se zamezilo nelogickému číslování komponent v řadě, když jedna komponenta z řady vybočuje např. o 0,01 mm. Vylepšení tohoto procesu navíc dovoluje vybrat, na které vrstvě má k přečíslování dojít a lze i nastavit, že se má reanotace týkat pouze označených součástek. Reanotace se spouští v dokumentu plošného spoje v menu Tools » Re-annotate.

Z dalších úprav je to pro FPGA vývojáře velmi užitečný upgrade podporovaných verzí vývojových prostředí na verze Xilinx ISE 14.1 a Altera Quartus II 11.1 a 12.0, viz Vendor Tools

PositionalReannotate

Nové nastavení získal i Cross Selection Mode, který dovoluje automaticky vybírat objekty v plošném spoji ze schématu a i obráceně. Toto nové nastavení se týká přiblížení na vybraný objekt. V menu DXP » Preferences » System » Navigation lze nastavit pro tento mód No Zoom (bez přibližování), Zoom to Last Selected (přiblížení k poslednímu vybranému objektu) a Zoom to All Selected (vždy přiblížení všech vybraných objektů).

Dále pak je již korektně zobrazen variantní parametr součástky, pokud v dané variantě obsahuje prázdnou hodnotu, výsledný vyhledávací dialog Find Text obsahuje tlačítko pro zadání nového hledání a čekací dialog verzovacího systému nyní obsahuje indikátor průběhu a tlačítko pro zrušení dané operace. 

Věříme, že uvedené změny a vylepšení naši uživatelé ocení a pomohou jim k lepším výsledkům.

 

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na portálu AltiumLive v části BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedené verzi naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi 10.1133.24817

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz