Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Automatická kontrola natočení součástky

RoomRotationCheckThumbAltium Designer umožňuje na plošném spoji vytvářet oblast - tzv. Rooms - které zaručují zachování rozmístění vybraných součástek uvnitř této oblasti. To však není vše. K těmto oblastem lze přiřadit jednotlivá návrhová pravidla a tím dosáhnout jejich platnosti právě jen na určité části plošného spoje. Může se jednat o limitaci výšky komponent, změny hodnoty izolačních vzdáleností nebo šířek spojů. 

 

Nastavení automatické kontroly rotace součástky je založeno na modifikaci definice oblasti Room. Využívá se možnosti nastavit Room tak aby udržoval komponenty mimo svoje hranice Keep Objects Outside (inverzní funkce Roomu). Do filtračního řetězce platných objektů Roomu se pak uvede řetězec popisující objekty typu součástka s natočením jiným než požadujeme např. (ObjectKind ='Component') And (Layer = 'Bottom Layer') And ((Rotation != 360) And (Rotation != 0)). Všimněte si, že pokud požadujeme, aby součástky měly striktně natočení 0°, tak je nutné ošetřit i hodnotu 360°, která je rovněž platnou hodnotou natočení.

Jakým způsobem vytvořit kontrolní Room ukazuje následující video.

 

RoomRotationCheck

 

 Podrobnější informace o práci s Roomy naleznete na wikipedii Altia.

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz