Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Filtrace soupisky součástek před exportem

BOMCustomAutofiltersThumbSoupisky součástek jsou jedním z hlavních výstupů návrhových systémů pro plošné spoje. Altium Designer generuje soupisku v mnoha formátech a především i ve formátu pro MS Excel. Co je však často opomíjeno je možnost soupisku součástek filtrovat ještě před vytvořením finálního souboru. Tím může vzniknout například částečná soupiska součástek sloužící jen pro osazení SMD komponent. 

 

Nastavení filtru je velice jednoduché. Vpodstatě se jedná o velmi známý způsob, který používají kancelářské tabulkové editory. V záhlaví sloupců soupisky součástek je ikona černého trojúhelníku směřujícího dolů. Po kliknutí na tuto ikonu si můžete vybrat jaké hodnoty v daném sloupci jsou pro vás platné a řádky, které vybranou hodnotu neobsahují budou ze soupisky vyškrtnuty. Pokud vaše součástky obsahuji jednotný parametr definující například technologii osazeni SMT nebo THT, tak stačí jednu z těchto hodnot zvolit a získáte pokaždé soupisku součástek pouze pro zvolenou technologii osazení. Navíc je zde i volba Custom, která vám nabídne vytvoření i složitějšího filtračního řetězce podle dvou parametrů. Pokud jste takto nastavili soupisky součástek v Output Job skriptech, tak se všechny typy soupisek vytvoři najednou samozřejmě podle aktuálních dat ze zdrojových dokumentů. Takto vytvořené soupisky součástek pak již není nutné dále upravovat a celý proces vytvoření výrobních podkladů se zrychlí. 

Jakým způsobem nastavit generování soupisky součástek s automatickým filtrem ukazuje následující video.

 

BOMCustomAutofilters

 

 Podrobnější informace o vytváření soupisky součástek naleznete na wikipedii Altia.

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz