Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer - aktualizace 22

Update22ThumbAktualizace Altium Designeru označená jako 22 přináší především nový modul pro export plošného spoje ve formátu IDF a společně s ním některé užitečné novinky pro routování PCB.

Aktualizace číslo 22 (10.1271.26245) se věnuje formátu IDF ve verzi 3.0, pro který byl vytvořeno nový exportní modul dostupný v OutputJob dokumentech. Tento formát se často využívá k rychlejšímu načítání 3D modelů a obecně lepší spolupráci mezi mechanickými CAD programy a elektrotechnickými CAD programy. Formát IDF obsahuje informace o 3D modelu plošného spoje podobně jako STEP formát, ale nejsou v nem uvedeny popisy tvaru jednotlivých součástek, obsahuje pouze název součástky a souřadnice jejího umístění a rotace.  Tvary součástek jsou načítany z externí knihovny dílů v původním formátu cílového CAD programu, kde mohou mít daleko více atributů a možností než objekty ve jednoduchém STEP formátu. Vzhledem k jednoduché struktuře IDF souboru lze tyto soubory mezi sebou jednoduše porovnávat a získat tak přehled o provedených změnách (přesuny součástek kvůli mechanickému provedení výrobku apod.).

Novinkou jsou i dvě klávesové zkratky pro odebírání již naroutovaných spojů. Jednou z nich je Backspace (←, smazání znaku vlevo), která jak ukazují následující obrázky odebere označený segment a označí segment sousední směrem od konce spoje k jeho počátku, a druhou je Ctrl+Delete, která odebere vybraný segment spoje a zároveň označí segmenty k němu přilehlé. Opakovaným používáním těchto kláves tak docílíte postupného odebírání spoje nebo spojů. Backspace je omezeno na jeden spoj a vybraný segment musí být na konci spoje (libovolný konec i nedoroutovaný). Ctrl+Delete naproti tomů umí zpracovat více signálů najednou. Podrobnosti naleznete na Wikipedii Altia.

 

BackspaceEx

Ukázky použití klávesové zkratky Backspace (←)

CtrlDelEx

Backspace

Ukázka použití klávesové zkratky Ctrl+Delete

Opraven byla funkce pro zakázání/povolení šikmých vývodů Allow Diagonal Pad Exits v nástroji Interactive Router, která při svém vypnutí doplní SMD pájecí plošku automaticky o krátký úsek spoje tak aby spoj nevycházel z plošky šikmo. Schematický editor byl doplněn o funkci kreslení celého kruhu (ne pouze oblouku jako dříve) a obrázky vložené do schématu mohou být nyní otáčeny mezerníkem jako ostatní objekty.

Z dalších úprav je to pro FPGA vývojáře velmi užitečný upgrade podporovaných verzí vývojových prostředí na verze Xilinx ISE 14.2 a Lattice Diamond 2.0, viz Vendor Tools a také byly přidány obvody v UBGA a MBGA pouzdrech z řady Altera Cyclone4E do podporovaných obvodů pro programování. Virtuální logický analyzátor LAX nyní navíc podporuje velikost záznamové paměti do 64k.

 

Věříme, že uvedené změny a vylepšení naši uživatelé ocení a pomohou jim k lepším výsledkům.

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na portálu AltiumLive v části BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedené verzi naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi 10.1271.26245

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz