Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 13.3

GostPowerPortsPo delším čekání na verzi 13.2 se Altium vrací k rychlejšímu vývojovému cyklu a je tak již nyní dostupná verze 13.3, která si bere za cíl rozšířit možnosti četných novinek představených ve verzi minulé.   

Altium Designer 13.3 z větší části pokračuje v upravování největších novinek, kterými jsou Design View, Active BOM (viz. novinky v AD 13.2), ale i parametrickému pojmenovávání výstupů, které mělo velký pozitivní ohlas. Parametrické pojmenování bylo doplněno o možnost parametricky zvolit i jméno adresáře pro výstupy a jméno adresáře obsahuje i volbu "Custom prefix_[OutputType]" a "Do not Include any output folder". Bylo rovněž umožněno, aby parametrický název obsahoval ve svém těle tečku.

Active BOM je velmi ambiciózní nástroj pro plánování ceny vyvíjeného produktu a dostupnosti požadovaných komponent. Ve verzi 13.3 byla do Active BOM přidána možnost přepínání měny ve které jsou zobrazeny ceny (českou korunu zde však nenaleznete). Zobrzení cen bylo dále rozšířeno na 5 desetinných míst pro korektní zobrazení cen například pro SMD rezistory, kde by zaokrouhlení způsobilo značnou změnu od reálné ceny. Active BOM nyní navíc podporuje variantní výstupy (v omezené míře, podrobněji bude rozpracován po předělání celého systému osazovacích variant). Active BOM nyní také automaticky nastavuje Rank (volba preferovaného dodavatele) pro součástky s definovaným Supplier Links.

Pro objekty Design View bylo opraveno chybné zobrazení zrcadlených kružnic do výstupních PDF souborů. Také bylo opraveno zrcadlené zobrazení informací o variantním zobrazení a při volbě měřítka tisku Fit to Page a skrytém Design View se správně použije pouze oblast PCB dokumentu bez Design View.

Schematický editor obsahuje nové značky pro power porty podle norem GOST a v PCB editoru jsou nyní body označující střed kruhu zahrnuty do pohyblivých hot spotů. Kruh nebo výseč kruhu lze díky tomu přesouvat za jeho střed nebo koncové body podle aktuální potřeby.

Aktualizací prošel i importer pro systém PADS, který ze zdrojových souborů dokáže načíst více informací.

 

Zapojte se do vylepšování Altium Designeru i vy! Zapisujte své návrhy a hlasujte pro návrhy ostatních na portálu AltiumLive v části Ideas a oznamujte chyby v Altium Designeru do aplikace BugCrunch.

 

Podrobný popis změn v uvedené verzi naleznete na Altium wikipedii:

Změny ve verzi AD 13.3

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz