Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 14.2

HighPerformacePolyPourAltium Designer byl vydán ve verzi 14.2, která nám přinesla téměř 100 úprav systému, které jsou nyní ve znamení zvýšení výkonu celého systému. 

Hlavním přínosem AD 14.2 je zrychlení vylévání polygonů s mědí. Tyto objekty jsou prakticky na každém plošném spoji a rychlost jejich vykreslování je pro návrháře obvykle klíčová. Zrychlení vykreslování je tentokrát ne pouze v rámci procent jako to bývalo dříve ale podle dokumentace se zrychlení celého procesu pohybuje v rozmezí 2 až 20ti násobku podle podmínek na desce. Reálné hodnoty budou někde uprostřed tohoto intervalu. Sami jsme provedli několik testů a na deskách z reálných projektů se zrychlení pohybovalo v rozmezí cca 6ti až 12ti násobku. Ano, skutečně se vypočítání polygonů na velmi složité desce zkrátilo z původních 16 minut a 20 sekund na 1 minutu a 45 sekund. Naši kolegové prováděli i zkušební porovnání výrobních Gerber dat stejných desek ze starší a novější verze Altium Designeru ve výrobním CAM programu a prokázali, že data jsou naprosto identická. Tímto krokem se tedy povedlo něco, co zpříjemní návrh plošných spojů snad každému. Test tohoto zlepšení můžete shlédnout na přiloženém videu. 

 

PolygonPourEnhancedVideo 

Jak jsme již uvedli, toto není jediné vylepšení. Drobných změn doznala vrtací tabulka, kde lze jednotlivé sloupce zarovnávat podle potřeby. Neaktivní pravidla v editoru pravidel Design Rules jsou nyní zobrazována šedivou barvou, aby nedošlo k omylu při jejich editaci. Schematický editor dokáže nově importovat obrázky ve vektorových formátech (konkrétně ve formátech SVG a WMF) a byl doplněn čerchovaný (dash-dotted) typ čáry pro jednodušší kreslení doprovodných nákresů.

Další podstatnou změnou je možnost generovat výstupní PDF dokumentaci schematických listů včetně tzv. globálních záložek. PDF výstupy Altium Designeru jsou již velmi dlouhou dobu vytvářeny s velmi užitečným systémem záložek, pomocí kterých naleznete v dokumentaci jedním kliknutím požadovanou součástku nebo spoj na schematickém listu nebo na desce. Globální záložky rozšiřují tyto možnosti pro vyhledávání skrz všechny schematické listy současně. 

Interní verzovací klient systému Subversion/SVN byl povýšen na aktuální verzi 1.8. Starší verze SVN je možné nadále používat prostřednictvím externího SVN klienta, který se nastaví v Preferences.

Po boku těchto změn bylo odstraněno i několik chyb, které nahlásili uživatelé prostřednictvím sytému BugCruch. Prostřednictvím něj můžete vylepšovat Altium Designer i vy. 

 

Podrobnější popis seznamu novinek v této verzi naleznete v dokumentaci Altium Techdocs a také v detailním seznamu změn.

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz