Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Vyhledávání součástek pomocí Octopart přímo v Altium Designeru

OctopartExtension

Služba Octopart je nápomocna především při vyhledávání dodavatelů součástek a přístrojů pro elektrotechniku, kterých má v databázi, podle vlastních údajů, přes 30 miliónů. Funguje jako agregátor většiny globálních distributorů a dovoluje tak v jejich nabídkách centralizovaně vyhledávat a výsledky hledání porovnat z hlediska ceny a aktuální dostupnosti položek. Tato služba je nyní blíže všem uživatelům Altium Designeru, protože Octopart je k dispozici v podobě doplňku přímo v návrhovém prostředí. Celosvětový katalog dostupný na jedno kliknutí.

Instalace se provede jednoduše pomocí menu DXP » Extensions and Updates. Zde na záložce Purchased naleznete položku s označením Octopart a kliknutím na ikonku obláčku se rozšíření stáhne a nainstaluje. K tomu, aby začalo fungovat, je nutné Altium Designer restartovat.

Doplněk Octopart přidá do menu Tools ve schematickém editoru položku Octopart Part Lookup. Po jejím aktivování se zobrazí okno vyhledávacího formuláře, kam je možné, stejně jako na webové stránce octopart.com, zadat hledané označení součástky a výsledky ukáží všechny výskyty tohoto výrazu v databázi Octopart. Po výběru některého výsledku a použití tlačítka See part details se zobrazí nové okno s údaji o dodavatelích a odkaz na výrobce. U dodavatelů je uvedeno množství vyhledávané součástky na skladě a ceny pro jednotlivá odběrová množství. Jako nezanedbatelný bonus je v detailech součástky dostupné tlačítko pro zobrazení datasheetu.

Stejně pojmenovaná položka, tedy Octopart Part Lookup, je také v kontextovém menu vyvolaném kliknutím pravým tlačítkem ve schematickém editoru. Rozdíl je pouze v tom, že takto spuštěná funkce automaticky převezme ze součástky její označení a není tak potřeba jej vpisovat ručně. Označení je vyhledáváno v parametrech součástky, kde se hledá parametr s názvem mpn nebo parametry obsahující v názvu řetězce pn, mfg, partnumber apod. Kompletní seznam pravidel pro vyhledání označení je dostupný v manuálu, viz níže. Pokud je součástek v moment volání Octopart Part Lookup vybráno více, tak je pro každou otevřeno samostatné okno, které dovoluje vyhledávat údaje k součástkám individuálně.

 

OctopartPartLookup

 

OctopartExtensionScreen


Nápověda k rozšíření Octopart je k dispozici v dokumentaci Altium Designeru. Manuál k použití doplňku je ke stažení ve formátu PDF. Rozšíření vyvíjel tým společnosti Octopart, který zajišťuje i jeho technickou podporu na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Altium Designer těží ze své otevřenosti z hlediska API a dostupnosti SDK balíčku pro interní platformu DXP 2.0.

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz