Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 15.1

AD15-1thumbIntenzivní práce několika posledních měsíců byla dovršena a každý z uživatelů s aktivním Subscription si může nainstalovat Altium Designer 15.1. Obdrží tím nový generátor 3D PDF, generátor schematických značek, real-time zobrazeni vrtacího výkresu, možnost definovat kontrolu vzdálenosti objektů od kraje desky, nastavení barevných profilů výstupů a mnoho dalšího ...

Hlavními novinkami jsou především:

  • velmi užitečná podpora generování PDF 3D pomocí bezplatného doplňku (instalace DXP » Extensions and Updates » Purchased » Software Extensions » PDF 3D Exporter),
  • bezplatný doplněk generátoru schematických značek, který cílí především na větší a složitější značky integrovaných obvodů, konektorů apod. (instalace DXP » Extensions and Updates » Purchased » Software Extensions » Schematic symbol generation tool),
  • rozšíření PCB o možnost zadávat víceřádkový text včetně spojování několika parametrů do jednoho řetězce (.JmenoParametru1 .JmenoParametru2),
  • průvodce definicí xSignal pro celá rozhraní jako CPU-paměť s definicí DRC pravidel,
  • zobrazení vrtacího výkresu již v PCB editoru,
  • definice částečné masky pro flex-rigid PCB

AcroReader-3DView

a dále pak často žádané:

Podle reakcí od vás uživatelů Altium navrátilo možnost přepínat se mezi 2D a 3D režimem v PCB s tím, že po přepnutí bude vidět stejné místo desky, a to novými zkratkami Ctrl+Alt+2 a Ctrl+Alt+3.

 

Ve verzi 15.1 si pro nás R&D tým Altia připravil i několik novinek, které se dotýkají základního používání Altium Designeru:

 

Knihovny Pad/Via

Objekty pájecích plošek Pad a prokovených otvorů Via je nyní možné definovat v pomocných souborech PvLib. Cílem je používat na PCB jednotně definované otvory a mít jednoduchou možnost jejich globálních změn a náhrad. V PCB editoru jsou pak přístupné pomocí panelu PCB Pad and Via Templates, kterým je možné plošku nebo prokov vložit a aktualizovat. Dále pak bylo každé okno používající Pad nebo Via doplněno o novou část označenou jako Template, kde lze vybrat předdefinovanou položku. Název plošky a prokovu je generován automaticky a tento název obsahuje informace jako tvar, rozměr, průměr otvoru, offset otvoru, délku drážky atd. Možnost definovat plošky a prokovy na místě bez knihovny zůstala zachována.

Vrtací páry

S knihovnami PvLib byl rovněž zaveden jiný přístup k nastavení vrtání desky. Prokovené otvory Via již neobsahují počáteční a cílovou vrstvu, ale výběr přednastaveného páru vrstev mezi kterými je povoleno vrtání v nastavení Layer Stack Manageru. Pro urychlení nastavení bylo do všech oken pracujícími s prokovenými otvory přidáno tlačítko Drill Pairs, které přímo otevře nastavení vrtacích párů.

Automatické pojmenování polygonů

Polygony nyní obsahují funkci Auto Naming, která podle nastavení v Document Options PcbDoc souboru generuje automatické jméno na základě vybraného vzorce. Jméno se skládá z vrstvy, jména signálu a pořadového čísla polygonu. Z důvodu jednodušší správy automaticky generovaných jmen bylo změněno i chování návrhových pravidel, která obsahují názvy polygonů. Od verze AD 15.1 dochází při přejmenování polygonu automaticky k přepsání názvu polygonu také v definici návrhových pravidel.
Další úpravy práce s polygony se týkají pořadí jejich vylévání, kdy kontextové menu obsahuje položky Send to back a Bring to front a také vznikl inteligentní nástroj pro samovolné vylití všech překrývajících se polygonů při změně jednoho z nich.

 


RoadshowlogowhitesmallUkázky a detailní informace o Altium Designeru 15.1 i Altium Vaultu 2.5 si budete moci naživo prohlédnout na Altium Designer Roadshow 2015 16. 6. v Praze a 17. 6. v Brně.

Registrace

 


 

Přehled všech novinek je k dispozici přímo na novém webu altium.com (video ukázky), podrobněji v dokumentaci Altium Techdocs a bodový seznam změn je v Release Notes AD 15.1.

Altium Designer 15.1 je dostupný ke stažení zdarma pro uživatele s aktivním Altium Subscription. Verze AD 15.1 musí být nainstalována jako nová instalace pomocí instalátoru, ve starších verzích AD se neobjeví přímá nabídka k upgradu. Na počítači může být AD 15.1 nainstalován současně s předchozími verzemi.

Pro možnosti upgradu ze starších verzí nás kontaktujte.

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz