Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 16.0

AD16-0thumbS potěšením oznamujeme zveřejnění nové verze Altium Designeru 16.0. Uživatelé tohoto systému se opravdu mají na co těšit. Instalací nové verze budete příjemně překvapeni obnovou grafického řešení ikon a zpřehledněním menu DXP. Změny jsou ale hlavně ve funkcích, které Altium Designer nově nabízí nebo u stávajících zjednodušuje jejich používání.

Přehled nejzajímavějších novinek v Altium Designeru 16.0:

  • Vizuální zobrazení izolačních vzdáleností dle nadefinovaného pravidla Clearance při interaktivním routování v PCB editoru. Konec otázek zda routovaný spoj projde danou mezerou, či nikoliv!?

Visual Clearence

  • Vylepšený systém pokládání součástek umožňuje během rozmísťování součástek dynamicky zarovnávat k již položeným součástkám (při stisknuté klávese CTRL) či padům (při stisknuté klávese SHIFT).
  • Možnost barevně odlišit jednotlivé vodiče na úrovni schématu. Toto barevné označení pak je možno synchronizovat s deskou plošného spoje a tím získat lepší orientaci při návrhu.

SchematictransfertoPCB

  • Použití xSignálů, které umožňují nadefinovat signál procházející přes několik komponent, již není novinkou. Velký důraz je ale kladen na zefektivnění práce při tvorbě high-speed návrhů a z toho důvodu je k dispozici nový průvodce pro vytvoření xSignálů založený na topologii vybraného rozhraní. V současné době jde o technologii DDR3/DDR4, ale nabídka se bude rozšiřovat. Průvodce vytvoří nejen jednotlivé xSignály, ale rozdělí je i do tříd a vytvoří pravidla pro srovnání jejich délek. Další novinkou v této oblasti je možnost definovat dodatečnou délku signálu v pinu nebo v padu, což dovoluje do vyrovnávání délky zahrnout rozdílné délky signálů uvnitř pouzdra integrovaného obvodu. Tyto údaje o dodatečné délce lze zadat jak na úrovni knihovny, tak již v konkrétním projektu.

Toto však rozhodně není vše. Těšit se můžete na zásadnější i drobné změny, které Vám zpříjemní práci. V oblasti změn dominují návrhová pravidla v PCB editoru. Zde je uživatelsky příjemnější nastavování rozsahu platnosti pro návrhová pravidla s možností interaktivně si otestovat nastavených rozsah pravidla pomocí tlačítka. Dále bylo změněno pravidlo Clearence v režimu Same-Net Only pro lepší použitelnost. Při porušení některých návrhových pravidel obdržíte více informací, které pomohou k rychlejšímu odstranění chyby návrhu. Ale i v ostatních oblastech najdeme změny k lepšímu: změna definice rozmístění vkládaných desek pro panelizaci, nové simulační sondy využitelné pro jednodušší zadání simulace, možnost ovlivnit povolení přístupu k internetu pouze na určité akce…

 


RoadshowlogowhitesmallUkázky a detailní informace o Altium Designeru 16.0 i Altium Vaultu 2.5 si budete moci naživo prohlédnout na Altium Designer Roadshow 2015 24.11. v Praze, 25. 11. v Brně a 26. 11. v Bratislavě.

Registrace

 


 

Přehled všech novinek je k dispozici přímo na altium.com (video ukázky), podrobněji v dokumentaci Altium Techdocs a bodový seznam změn je v Release Notes AD 16.0.

Altium Designer 16.0 je dostupný ke stažení zdarma pro uživatele s aktivním Altium Subscription. Verze AD 16.0 musí být nainstalována jako nová instalace pomocí instalátoru, v AD 15.1 se objeví hlášení o možnosti nové ruční instalace AD 16.0. Na počítači může být AD 16.0 nainstalován současně s předchozími verzemi.

Pro možnosti upgradu ze starších verzí nás kontaktujte.

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz