Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium ve spolupráci s CST® vytvořilo doplněk PDN analyzátor

PDNcst-pi-dc-logo (Power Distribution Network) analyzátor je nástroj pro stejnosměrnou analýzu napětí a proudové hustoty napájecích signálů ve Vaší desce plošných spojů. Data jsou zpracována v simulátoru vyvinutého společností CST®, která má v oblasti simulací dlouhodobou tradici. Doplněk se plně integruje do prostředí Altium Designeru, není tedy nutný žádný manuální přenos dat. Výsledky, hodnoty napětí a proudové hustoty, jsou k dispozici díky pomocné vrstvě přímo v editoru desky plošného spoje – a to jak ve 2D, tak i ve 3D zobrazení.

 

PDNanalyzer3-750x494

 

Odsimulujte si na úrovni návrhu desky plošného spoje, zda máte v místě napájecího pinu Vašeho zařízení dostatečně velkou úroveň napětí, nebo vlivem úbytků v napájecí trase při určitém odběru poklesne pod kritickou mez. Ušetříte si tím adrenalin při zjišťování nefunkčnosti zařízení za určitých podmínek na úrovni prototypu. Nebo se podívejte, zda nemáte v návrhu úzká místa, kterými by protékalo hodně proudu, což by mohlo vést k destrukci, či v lepším případě k zahřívání DPS v daném místě. Zkontrolujte si zároveň i správnost Vašich polygonů. Je použit dostatek prokovů vhodné velikosti? Nevyskytují se zde z hlediska toku proudu „izolované“ části polygonů? Na to vše vám odpoví výsledky PDN analyzátoru.
Šetřete Vaším drahocenným časem, prostředky a odpovězte si na tyto otázky dříve, než vyrobíte a otestujete prototyp Vašeho zařízení.

PDN analyzátor je placený doplněk Altium Designeru. Vyzkoušet si jej můžete již nyní pomocí 15ti denní zkušební licence.
Pro více informací můžete nahlédnout do dokumentace nebo nás kontaktujte.

pdn analyzer

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz