Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 16.1

logo 16 1Práce vývojářů Altia byla završena zveřejněním nové verze Altium Designer 16.1.

Hlavním přínosem verze 16.1 je nový nástroj PCB Draftsman pro tvorbu dokumentace desky plošného spoje. O tomto nástroji jsme vás již obšírněji informovali zde.

ADext-PCBDraw DocTmplt-700x495

Dalšími novinkami jsou:

  • Průvodce vytvoření skupiny xSignalů pro zařízení USB 3.0. Během několika kliknutí vytvoříte skupinu xSignálů, skupinu diferenciálních párů a pravidla pro srovnání délek diferenciálních párů.

xSignals USB3 1

  • Nové možnosti pro měření objektů na desce plošného spoje v zobrazení 3D. V menu Reports nově najdete položku Measure 3D Object. Výběrem 3D objektu zobrazíte jeho nejkratší vzdálenost od povrchu desky a od hrany desky. Při výběru dalšího objektu krom těchto údajů zjistíte i nejkratší vzdálenost mezi danými 3D objekty. Můžete i měřit vzhledem k jednotlivým plochám 3D objektu – jejich výběr je možný při použití modifikační klávesy CTRL. Výsledky se zapisují do panelu Messages, takže již provedené měření můžete znovu vyvolat dvojklikem na záznam v tomto panelu.

3dMeasure ObjectToObject-highlight

 

  • Několik vylepšení ve schematickém editoru – výběr rozsahu platnosti filtračního okna Find Similar Objects na všechny dokumenty v rámci projektu, jasnější definice významu zamknutí designátorů a subpartů při anotaci součástek.
  • Vylepšení jsou také v editoru desek plošných spojů – lepší přístup k přejmenování mechanických vrstev, zvýraznění chybného pravidla v rámci celé stromové struktury v editoru pravidel.
  • Jako stávající uživatele vás může překvapit změna v základních hodnotách uživatelských nastavení, které jsou po instalaci. Tzv. Preferences prošli důkladnou revizí a základní hodnoty některých nastavení byly změněny. Při tvorbě schémat Vás tak nyní může překvapit zapnutý mód Always Drag, tedy při posunu součástky po schématu se zachovává elektrické spojení jednotlivých pinů. Posun bez zachování elektrických spojení zajistíte v režimu Always Drag klávesou CTRL.

logo ciivaSpolu s verzí Altium Designer 16.1 spatřilo světlo světa i několik doplňků, které by neměli ujít vaší pozornosti. Doplněk Ciiva Smart Parts je rozdělen na několik funkcí. Pro všechny uživatele je nyní přístupný panel pro hledání součástek v databázi Ciiva přímo v Altium Designeru – SmartParts Search. Podmínkou je vytvořit si účet na portálu Ciiva. Základní registrace je zdarma. Následné funkce pro analýzu součástek – Smartpart Analysis a Management součástek – SmartParts management jsou zpoplatněny.

Dalším doplňkem je PDN analyzátor, vyvinutý ve spolupráci s firmou CST, sloužící pro stejnosměrnou analýzu napájecích signálů desky plošného spoje. Tento doplněk je placený. Pro ceny doplňků nás kontaktujte.

pdn analyzer

Podívejte se na videa ohledně novinek, popřípadě přímo na dokumentaci ohledně novinek v Techdocs. Seznam všech novinek, ale i oprav a změn je uveden v Release Notes.

Ukázky a detailní informace o Altium Designeru 16.1 si budete moci naživo prohlédnout na Altium Designer Roadshow 2016, která proběhne dne 24.5.2016 v Praze a 25.5.2016 v Brně.

 

Registrace

 

Altium Designer 16.1 je dostupný ke stažení zdarma pro uživatele s aktivním Altium Subscription. Verze AD 16.1 musí být nainstalována jako nová instalace pomocí instalátoru, ve starších verzích AD se objeví pouze informace o existenci nové verze v sekci Platform Updates. Na počítači může být AD 16.1 nainstalován současně s předchozími verzemi.

Pro možnosti upgradu ze starších verzí nás kontaktujte.

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz