Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium Designer 17 - snadnější výběr objektů

ad17selectionAltium Designer 17 přinese naprosto nové funkce (ActiveRoute, backdrilling), stejně jako rozšíření možnosti stávajících funkcí, které využívají designéři na denní bázi. Krásným příkladem tohoto jsou nové možnosti dynamického výběru a to jak ve schématickém editoru, tak obzvláště v editoru DPS. 

Lasso Selection je nově přidaná funkce výběru. Nástroj umožní doslova načrtnout libovolný tvar výběru pohybem myši. V editoru DPS bude navíc možné přepnout tento nástroj do polygonálního módu (obrys z úseček) pro přesnější vytvoření tvaru výběru. Mimo to bude obohaceno i často používané tažení myši, obdelníkový výběr, o závislost na tom, jakým směrem myší táhnete při vytváření výběru. Při tahu zleva do prava, se vyberou objekty plně uvnitř vytvořené oblasti (režim používaný doposud). Při tažení zprava do leva se již ale vybere vše, čeho se vytvořená oblast dotýká. Je to efektivní postup, jehož inspirací jsou softwarová řešení pro strojírenství.

Součástí AD 17 budou i další vylepšení v oblasti výběru prvků na DPS - klávesou Tab budete moci rozšířit výběr na všechny dotýkající se objekty. Stačí tedy pouze označit jednu entitu naroutované signálové cesty a k výběru celé signálové cesty se dopracujeme jednoduchým stisknutí klávesy Tab. Přepínání výběru překrývajících se objektů (v jednom místě je Via a spoj a není jasné co se má vybrat) se přesune z klávesy Tab na klávesovou kombinaci Shift+Tab.

Přísun novinek v AD 17 ještě zdaleka nekončí. Brzy budeme pokračovat.

 

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz