Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Altium 365 pro uživatele Altium Designeru se blíží

a365 cover

Ne, Altium 365 neznamená po vzoru jiných podobných služeb dostupnost Altium Designeru v podobě nájmu licencí. Jedná se o přidanou službu k Altium Designeru.

S vydáním Altium Designeru 20.1 se zpřístupní základní verze Altium 365 Workspace všem uživatelům Altium Designeru s aktivním Subscription.

Workspace lze jednoduše popsat jako sdílené firemní úložiště pro knihovny a projekty na cloudové platformě Altium 365. Každý firemní účet může mít jedno úložiště a díky němu bude každý člen týmu pracovat se stejnými daty odkudkoliv s připojením na internet. Do sdíleného Workspace lze pozvat kohokoliv z firemních uživatelů. Všechna data z něj pak budou dostupná přímo v Altium Designeru v moderní podobě s automatickými revizemi dat při změnách. Tím odpadnou veškeré komplikace se zaváděním jiného druhu firemních knihoven a hledání způsobů sdílení projektů.

Mimo to bude ale možné k projektu přizvat i externí kolegy. Takto zpřístupněný projekt se externímu kontaktu odešle ve formě URL odkazu, který zobrazí jak schematický návrh, tak i návrh desky plošného spoje včetně její 3D podoby. Na všechny objekty lze kliknout, lze provést dohledání objektu mezi schématem a DPS nebo obecně vyhledat podle jména. To vše ve formě webové stránky. Cílem je poskytnout snadný nástroj připomínající vzdáleně například Google Docs, kdy mohu na datech pracovat společně i s kolegou bez nainstalovaného Altium Designeru. Data si lze prohlédnou a přidat k nim své připomínky do komentářů, které se návrháři objeví přímo v Altium Designeru.

Základní Workspace získaný k Subscription je odvozený od cloudové podoby Altium Concord Pro hostované na Altium 365. Nabídne všechny jeho základní funkce. Porovnání Altium 365 Workspace proti Concord Pro bude dostupné již brzy. Altium se přitom bude starat o celou infrastrukturu provozující tuto službu, a to včetně zabezpečení, které je u cloudových služeb klíčové.

Podívejte se na základní benefity používání Altium 365 – playlist 10 videí na YouTube:

 

 

Gooter Gap 2

Retry


Retry s.r.o.
Jana Babáka 11
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz