Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Služby Octopart a Ciiva se staly členy rodiny Altium

OctopartCiivaVelmi populární služba na vyhledávání dodavatelů elektronických součástek Octopart a služba pro správu soupisek součástek, monitoring jejich výroby a dalších doprovodných informací Ciiva byly začleněny do portfolia společnosti Altium. 

Služba Octopart je matador v oboru vyhledávání dodavatelů součástek. Funkce Octopartu jsou přístupné zdarma. Jedním vyhledáním v databázi Octopartu můžete snadno získat informace o dodavatelích konkrétní součástky, její ceně, množstevních slevách a dostupném počtu kusů. Octopart koncentruje tyto informace na jednom místě společně s odkazy na výrobce a na katalogový list s podrobnějšími technickými údaji. Je tak skvělým startovním bodem při práci na každém projektu návrhu plošného spoje. Stejné informace je schopen poskytnout i pro celé soupisky součástek a pomocí doplňků lze Octopart integrovat například do Excelu, Google Docs nebo Altium Designeru. O integraci Octopartu do Altium Designeru jsme psali již dříve. Objevily se i velmi pozitivní reakce na tento doplněk z řad vývojářů. 

Společně se zakoupením služby Octopart byla oznámena integrace nástrojů z webu CircuitHub do prostředí Altium CircuitMakeru (návrhové prostředí PCB věnované open-hardware komunitě). CircuitHub je online nástroj, který pomocí dat z Octopartu vytvoří cenový odhad celé soupisky součástek vašeho projektu. To znamená stanovení ceny součástek, výroby plošného spoje, osazení a dopravy. A to v závislosti na počtu vyráběných kusů a požadované době dodání. Následně je možné skrze CircuitHub zadat takto naceněnou výrobu, kterou zajistí partnerské firmy CircuitHubu. To vše je dostupné přímo z návrhového prostředí. 

 

Služba Ciiva je svým zaměřením podobná službě Octopart. Ciiva však nabízí i přístup k informacím o stavu výroby součástek (vyrábí se, oznámen konec výroby, nevyrábí se apod.) a jednoduchou integraci do firemních systémů pomocí jednoduchého databázového rozhraní ODBC. Obsahuje také silné nástroje pro správu soupisky součástek a výběr dodavatelů. K informacím navíc udržuje jejich historii, takže lze během výběru součástek nebo při kontrole soupisky součástek sledovat trendy vývoje cen, dostupnosti apod. Lze tak daleko lépe odhadnout rizika. Část těchto informací a nástrojů je dostupná pouze pro platící zákazníky.

Služba Ciiva je také použita jako hlavní knihovna součástek v Altium CircuitMakeru a v ekosystému Altia má tedy pevně danou pozici.  

 

Z akvizice vyplývá, že se můžeme těšit na stále těsnější integraci informací o součástkách do všech systémů, které Altium vyvíjí. Tyto informace jsou již dlouhou dobu klíčové a jejich dostupnost přímo v návrhovém prostředí je jednou ze silných stránek Altium Designeru. Nyní se prostřednictvím služeb Octopart a Ciiva otevírá cesta k jejich lepšímu využití v rámci celých projektů a především k prognózám dalšího vývoje dostupnosti, výroby a ceny konkrétních komponent na trhu. 

 

altium-acquisition-of-octopart-and-ciiva

 

 

Gooter Gap 2

Retry

Retry s.r.o.
Jana Babáka 11/A
639 00 Brno, ČR

Sídlo
Křivého 7
612 00 Brno, ČR

 

 

tel: +420 549 210 082
e-mail:infoproti_spamuedatools.cz
web: www.edatools.cz